Podstrona: Znakomite wyniki PRz Racing podczas zawodów Formuła Student / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Znakomite wyniki PRz Racing podczas zawodów Formuła Student

2023-09-27 , red.  Marta Jagiełowicz
PRz Racing,

Podczas ostatnich dwóch edycji zawodów Formuła Student w sezonie 2023 studenci koła naukowego PRz Racing osiągnęli znakomite lokaty. To wynik ciężkiej pracy, poświęcenia i zaangażowania wielu osób. Warto podkreślić, że były to niezwykle wymagające zawody ze względu na udział zespołów stanowiących czołówkę Formuły Student na świecie.

FS Alpe Adria

W chorwackiej edycji zawodów studenci PRz Racing zajęli 2. miejsce w konkurencji Business Plan Presentation – prezentacja studentów została doceniona przez cenionych sędziów wcielających się w role inwestorów. Podczas Endurance bolid PMT-05 po raz kolejny wykazał się niezawodnością, a równe tempo pozwoliło zająć zespołowi 4. miejsce w tej konkurencji! Solidne przygotowanie do sezonu przełożyło się na bardzo dobre wyniki w poszczególnych konkurencjach, dzięki czemu PRz Racing uplasował się na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej!

FS Poland

Pierwsze w historii zawody Formuły Student rozgrywane w Polsce były sprawdzianem dla wszystkich polskich zespołów. Dzięki pracy włożonej w ten projekt i doświadczeniu zdobytemu w poprzednich edycjach zawodów PRz Racing świetnie sobie radził podczas poszczególnych konkurencji, w rezultacie czego wygrał 4 z nich, a w pozostałych konkurencjach uplasował się na 2. miejscu. Ostatecznie zespół z naszej uczelni wywalczył 2. miejsce w klasyfikacji generalnej zaraz za zespołem z Białegostoku. Wyniki poszczególnych kategorii przedstawiały się następująco: 2. miejsce w Endurance, 2. miejsce w Acceleration, 1. miejsce w Skidpad, 1. miejsce w Autocross, 1. miejsce w Engineering Design, 2. miejsce w Business Plan Presentation, 1. Cost and Manufacturing Event, 2. miejsce w klasyfikacji generalnej.