Podstrona: Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Forum Uczelni Technicznych / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Forum Uczelni Technicznych

2020-01-08
Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Forum Uczelni Technicznych

W dniach 5 - 8 grudnia 2019 r. Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej był organizatorem zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego Forum Uczelni Technicznych (FUT).

Oficjalnie zjazd został otwarty 6 grudnia 2019 r. w Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. Zgromadzonych w sali studentów powitał dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, Prorektor ds. kształcenia oraz Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

W trakcie zjazdu odbyły się dwie sesje. Pierwsza z nich to Sesja Sprawozdawcza, podczas której sprawozdanie złożyła Komisja Rewizyjna oraz członkowie Prezydium FUT kadencji 2019. Wszyscy przedstawiciele władz statutowych FUT otrzymali absolutorium. Drugim kluczowym punktem spotkania była Sesja Wyborcza, podczas której wybrano nowego Przewodniczącego kadencji 2020. Został nim Krzysztof Pszczółka - student Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. W skład Prezydium powołano 6 członków, wśród nich przedstawiciela Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej - Krystiana Telesza - studenta IV roku Logistyki, który będzie pełnił funkcję członka Prezydium ds. promocji. W czasie zjazdu powołano także nowy skład Komisji Rewizyjnej.