Podstrona: Zaproszenie na konferencję „Praktyczny wymiar innowacji – szkoła, biznes i uczelnia w dążeniu do novum” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2023-10-20 , red.  Katarzyna Ciszewska, Marta Jagiełowicz

Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik zaprasza do udziału w konferencji „Praktyczny wymiar innowacji – szkoła, biznes i uczelnia w dążeniu do novum”, która odbędzie się 27 października 2023 r. w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym i Biblioteczno-Administracyjnym Politechniki Rzeszowskiej przy al. Powstańców Warszawy 12 w Rzeszowie.

Organizator wydarzenia

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Transferu Technologii, które realizuje projekt „Politechniczna Sieć Via Carpatia im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego” w obszarze komercjalizacja.

Cel konferencji

Głównym celem konferencji jest upowszechnianie znaczenia osiągnięć naukowych, a także wymiana doświadczeń i integracja środowiska naukowego, biznesu oraz szkół średnich. Rezultatem udziału w wydarzeniu jest możliwość nawiązania kontaktów z przedsiębiorcami, wymiana doświadczeń oraz zdefiniowanie obszarów możliwej współpracy.

Laboratorium wodorowe

Podczas wydarzenia „Praktyczny wymiar innowacji – szkoła, biznes i uczelnia w dążeniu do novum” zostaną przedstawione innowacyjne rozwiązania w praktycznym zastosowaniu. Uczestnikom zostanie również zaprezentowane laboratorium wodorowe, w którym prowadzone są prace badawcze związane z procesami spalania wodoru i mieszanek zawierających wodór. Wypracowane rozwiązania znajdują zastosowanie w energetyce, lotnictwie i kosmonautyce. Punkt kulminacyjny wydarzenia to panel dyskusyjny dotyczący wodoru, w ramach którego przeprowadzone zostaną eksperckie dyskusje nad wizją oraz strategiami wdrażania technologii wodorowych. Moderatorem dyskusji będzie dr hab. Mariusz Ruszel, prof. PRz.

Konferencja to również doskonała okazja do zaprezentowania oferty naukowej Politechniki Rzeszowskiej na forum interdyscyplinarnym w regionalnym środowisku akademickim,  a także przedyskutowania problemów z ekspertami z różnych gałęzi przemysłu i biznesu.

Konferencja jest skierowana do wszystkich osób zainteresowanych tematem innowacji. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny ale wymaga rejestracji za pośrednictwem formularza online.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.