Podstrona: Zapraszamy na targi „Od talentu do innowacji” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zapraszamy na targi „Od talentu do innowacji”

2017-11-14
Zapraszamy na targi „Od talentu do innowacji”

Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej oraz PGE GiEK Bełchatów zapraszają 17 listopada do uczestnictwa w targach "Od talentu do innowacji".

W czasie targów zaplanowano otwarcie Laboratorium Virtual Reality G2A.com. To efekt podpisanej 20 stycznia 2017 r. umowy pomiędzy Politechniką Rzeszowską a firmą G2A.com. - Laboratorium przeznaczone będzie do realizacji m.in. interdyscyplinarnych projektów studenckich, obejmujących innowacyjne zastosowania nowej, dynamicznie rozwijającej się gałęzi zastosowań narzędzi informatycznych w zakresie wirtualnej rzeczywistości - wyjaśnia dr Dominik Strzałka, prodziekan ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką WEiI PRz.

Na targach zaprezentują się firmy, które współpracują z wydziałem: G2A.com, Bury Mielec, OPTeam Tajęcina i Softsytem. Omówione zostaną granty („Elektronika dla branży automotive”, „Od teorii do praktyki - staże na WEiI PRz”) pozyskane przez WEiI dla studentów. Targi „Od talentu do innowacji” to także doskonała okazja do zapoznania się z działalnością kół naukowych WEiI.

- Zapraszamy do udziału w targach przede wszystkim studentów, którzy wiążą swoją zawodową przyszłość z naszym regionem i są zainteresowani poznaniem zarówno oferty przygotowanej przez firmy jak i pozyskanymi specjalnie dla nich przez Wydział grantami – zachęca dr inż. Dominik Strzałka.

Wydarzenie obędzie się w godz. 9:00 – 13:30 w sali A61 na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej. Więcej szczegółów na plakacie.