Podstrona: Wykształcimy specjalistów z branży IT. Politechnika Rzeszowska będzie współpracować z Orange Polska / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2016-10-24 , red.  Artur Polakiewicz

24 października 2016 r. firma Orange Polska S.A. i Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza podpisały list intencyjny o współpracy. Jego celem jest wymiana doświadczeń oraz wiedzy merytoryczno-dydaktycznej. Porozumienie ma służyć lepszemu przygotowaniu absolwentów do podjęcia pracy na rynkach nowoczesnych technologii.

Ta współpraca zapewni jednostkom obustronne korzyści. Uczelnia kształci studentów na potrzeby nowoczesnej gospodarki i prowadzi badania naukowe, a Orange Polska w związku z ciągłym wzrostem liczby projektów realizowanych w Polsce potrzebuje wykwalifikowanych pracowników – specjalistów, którzy jednocześnie będą chcieli doskonalić i poszerzać swoją wiedzę.

W ramach porozumienia studenci określonych lat i kierunków studiów będą mogli uczestniczyć m.in. w wykładach, ćwiczeniach i laboratoriach prowadzonych przez pracowników firmy Orange. Ponadto wybrani studenci (m.in. członkowie kół naukowych) i pracownicy będą mieli dostęp do laboratoriów Orange. W liście spółka zadeklarowała zarówno możliwość ich zwiedzania, jak i wykonywania w nich prac dydaktycznych. Przedstawiciele Orange będą także wspierać autorów prac dyplomowych zaproponowanych przez firmę. Ważnym elementem współpracy Politechniki Rzeszowskiej z Orange jest również możliwość odbywania praktyk lub staży wakacyjnych w tej firmie. Przedstawiciele stron zobowiązali się do wspólnego ukierunkowania programu kształcenia, tak aby umożliwiał on absolwentom pracę w Orange – firmie świadczącej usługi za pomocą specyficznych platform informatycznych i technologii. Obustronna zależność zintegruje program nauczania, wprowadzi innowacyjne metody i narzędzia oferowane przez Orange. Głównym celem tej kooperacji jest wzbogacenie programu edukacji o praktyczne doświadczenie wykształcenia wysoko wykwalifikowanych absolwentów branży IT, którzy znajdą zatrudnienie na europejskim rynku pracy.

Bożena Leśniewska - członek Zarządu Orange Polska o założeniach współpracy z uczlenią

List intencyjny podpisano na 5 lat. W imieniu uczelni swój podpis pod dokumentem złożył prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski – rektor Politechniki Rzeszowskiej. Orange Polska reprezentowali Jean-François Fallacher – prezes Zarządu i Bożena Leśniewska – członek Zarządu Orange Polska.

KH