Podstrona: [VIDEO] Studiuj na Wydziale Chemicznym / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

[VIDEO] Studiuj na Wydziale Chemicznym

2020-05-28
[VIDEO] Studiuj na Wydziale Chemicznym

Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej jest miejscem kształcenia specjalistów czterech kierunków, które pozwalają absolwentom bez większych problemów odnaleźć się w świecie globalnej gospodarki. Jest to możliwe dzięki dobrze wyposażonej bazie dydaktycznej oraz szeroko zakrojonej działalności naukowo-badawczej prowadzonej przez pracowników Wydziału Chemicznego. To ona pozwala wytyczać nowe ścieżki nauczania i kształcić absolwentów, którzy są wysoko oceniani przez pracodawców i poszukiwani na rynku pracy.

Wydział Chemiczny prowadzi studia na kierunkach:

Inżynieria farmaceutyczna NOWOŚĆ
To innowacyjne połączenie inżynierii, technologii chemicznej i farmacji, które zaowocuje obecnością na rynku pracy inżynierów chemików bardzo dobrze znających i rozumiejących specyfikę zarówno produkcji farmaceutycznej, jak również standardy produkcji obowiązujące wytwórców suplementów diety czy wyrobów weterynaryjnych.

Technologia Chemiczna
Studia na kierunku technologia chemiczna dają szansę na zdobycie i ugruntowanie wiedzy z dziedziny chemii i technologii chemicznej oraz uzyskanie umiejętności inżynierskich umożliwiających efektywne projektowanie i kontrolę procesów chemicznych w skali przemysłowej.

Inżynieria chemiczna i procesowa
Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa pozwalają na uzyskanie interdyscyplinarnej wiedzy oraz umiejętności z zakresu projektowania i sprawowania nadzoru nad procesami technologicznymi oraz aparaturą procesową. Dają kompetencje do opracowywania technologii wytwarzania nowych produktów rynkowych, bezpiecznego i wydajnego prowadzenia procesów produkcji oraz unowocześniania i modernizacji istniejących instalacji przemysłowych.

Biotechnologia
Studia na kierunku biotechnologia kształcą umiejętność charakteryzowania i projektowania rozwiązań technicznych służących wytwarzaniu bądź modyfikowaniu produktów za pomocą żywych organizmów lub ich części. Obok wykształcenia biotechnologicznego dają również kwalifikacje inżynierskie, a także wiedzę z zakresu chemii i inżynierii środowiska oraz umiejętności w przetwarzaniu danych i ich matematycznym modelowaniu.

Sprawdź, dlaczego warto studiować na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej.