Podstrona: Współpraca Politechniki Rzeszowskiej z Uniwersytetem Technicznym w Koszycach / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Współpraca Politechniki Rzeszowskiej z Uniwersytetem Technicznym w Koszycach

2018-01-24
Współpraca Politechniki Rzeszowskiej z Uniwersytetem Technicznym w Koszycach

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę o współpracy z Uniwersytetem Technicznym w Koszycach. Celem nowego porozumienia jest poszerzenie dotychczasowej współpracy, która dotąd realizowana była w oparciu o umowę podpisaną między obiema uczelniami w 2002 roku.

Delegacji Politechniki Rzeszowskiej do Koszyc przewodniczył dr hab. inż Grzegorz Masłowski, prof PRz, prorektor ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej a towarzyszyli mu dr hab. inż. Andrzej Trytek, prof. PRz  i Ewa Kaczan-Winiarska, pracownik Działu Współpracy Międzynarodowej.

Gospodarzem spotkania był prof. dr Stanislav Kmet, rektor Uniwersytetu Technicznego w Koszycach. W rozmowach ze strony słowackiej uczestniczyli także Vladimir Modrák, prorektor ds. współpracy międzynarodowej oraz prof. dr inż. Iveta Vaskova, dziekan Wydziału Materiałów, Metalurgii i Recyclingu i prof. dr inż. Jozef Zajac, dziekan Wydziału Technologii Wytwarzania z siedzibą w Preszowie, a także inż. Katarina Valentova z Działu Kontaktów Międzynarodowych.

Prowadzone rozmowy były okazją do bliższego poznania specyfiki obu uczelni, wzajemnej wymiany doświadczeń, a także omówienia dalszych perspektyw współpracy. Przedstawiciele Politechniki Rzeszowskiej mieli okazję obejrzeć infrastrukturę laboratoryjną Uniwersytetu Technicznego w Koszycach.

Ewa Kaczan-Winiarska