Podstrona: Wicemistrz Świata Challenge w Freestyle Footballu / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Wicemistrz Świata Challenge w Freestyle Footballu

2017-08-30

Od 20 do 26 sierpnia br. studenci Politechniki Rzeszowskiej Jaromir Poprawa i Konrad Dybaś brali udział w mistrzostwach świata we freestyle footballu SuperBall 2017 w Pradze. Więcej o tym pisaliśmy w aktualnościach.

Obaj reprezentanci naszej uczelni walczyli z najlepszymi zawodnikami z całego świata. Na szczególną uwagę zasługuje postawa Konrada Dybasia startującego w jednej z konkurencji  challenge (zawodnicy mają określoną liczbę prób na wykonanie poszczególnych kombinacji, podczas których rośnie poziom trudności). Konkurencję wygrał Timur Alekseev z Rosji (doszedł do 14 rundy), a Konrad Dybaś (do 13 rundy), wykonując jedno combo z dwóch wymaganych w pierwszej próbie, uplasował się na 2. miejscu. Trzecie miejsce zajął Ars Klementev z Rosji. Tuż za podium uplasowali się zawodnicy z Włoch i Brazylii. Znakomity występ studenta logistyki pozwolił mu na zdobycie tytułu Wicemistrza Świata Challenge w Freestyle Footballu.