Podstrona: "Welcome Days" - powitanie studentów programu Erasmus+ / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

"Welcome Days" - powitanie studentów programu Erasmus+

2018-10-01

1 października odbyło się oficjalne powitanie studentów Erasmus+, którzy będą studiować na naszej Uczelni. „Welcome Days” zorganizował Dział Współpracy Międzynarodowej Politechniki Rzeszowskiej. Obecni na spotkaniu goście zdobyli ogólną wiedzę na temat naszego kraju, miasta a także struktury uczelni i kierunków, na których można podjąć studia.

- Spotkanie jest zaplanowane i przygotowane tak, aby przekazać studentom jak najwięcej informacji na temat studiowania na Politechnice Rzeszowskiej. W spotkaniu biorą udział również przedstawiciele wydziałów oraz organizacji studenckich. Mamy nadzieję, że to wydarzenie pozwoli studentom na szybszą integrację ze środowiskiem akademickim PRz – mówi mgr Monika Stanisz z Działu Współpracy Międzynarodowej PRz.

Zagraniczni studenci co roku spędzają w Politechnice Rzeszowskiej jeden lub dwa semestry. W tym roku na semestr zimowy 2018/19 przyjechało 70 studentów z Hiszpanii, Portugalia, Turcji, Włoch, Francji i Cypru.

- Przed przyjazdem na studia sprawdziłem i wiem, że na uczelni jest wysoki poziom kształcenia. Studia na Politechnice Rzeszowskiej to również możliwość rozwoju moich zainteresowań i szansa na prowadzenie wielu projektów związanych z architekturą – przyznaje Baturhan Can Ates z Yasar University w Turcji

Wszystkim studentom życzymy miłego pobytu w Rzeszowie i samych sukcesów w nauce.