Podstrona: [VIDEO] Studenci PRz, mistrzowie Polski we freestyle footballu, znów powalczą o tytuły / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2017-04-21 , red.  Artur Polakiewicz

Konrad Dybaś (student logistyki) i Jaromir Poprawa (student mechaniki i budowy maszyn) z Politechniki Rzeszowskiej to czołowi zawodnicy freestyle footballu w Polsce. Obu łączy Cieszyna k. Frysztaka, z której pochodzą, obaj mają też mistrzowskie tytuły w swoich kategoriach. Konrad to dwukrotny mistrz Polski w konkurencji sick three (zostaje wybrana najtrudniejsza kombinacja trzech trików w stylu air), a Jaromir– mistrz Polski w kategorii battle (konkurencja główna, jej celem jest wyłonienie najbardziej wszechstronnego zawodnika freestyle footballu).

Freestyle football jest sztuką wykonywania trików z piłką. Zawodnicy mogą odbijać futbolówkę różnymi częściami ciała i w dowolnej pozycji: siedząc, leżąc, stojąc. Freestyle cechuje się tym, że nie ma ograniczeń, o wszystkim decydują wyobraźnia zawodnika i czas poświęcony na treningi. 22–23 kwietnia br. studenci PRz zmierzą się w Bydgoszczy z najlepszymi freestylowcami z Polski i świata. W Pucharze Polski – Focus on Freestyle V szesnastu zawodników powalczy o trofeum. Warto  wspomnieć, że w wydarzeniu weźmie udział zaproszony freestylowiec z Japonii – Tokura (Tokuda Kotaro).

Celem turniejów jest propagowanie tego niezwykle widowiskowego sportu i pokazanie, że zawodnicy freestyle’owi z Polski prezentują niezwykle wysoki poziom i mogą się mierzyć z freestylowcami ze światowych aren. Turnieje mają również zadanie edukacyjne – promują zdrowy i aktywny tryb życia.

Zachęcamy do śledzenia zmagań zawodników i kibicowania naszym studentom, a także do dołączenia do grona magików piłkihttp://pffa.pl/.