Umowa o współpracy ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich
Politechnika Rzeszowska podpisała umowę o współpracy ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich Oddział w Rzeszowie (SEP). Jest ona sformalizowaniem długoletniej współpracy między uczelnią a stowarzyszeniem.
Umowa została podpisana przez prof. Tadeusza Markowskiego, rektora Politechniki Rzeszowskiej i dr inż. Barbarę Kopeć, prezesa Oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Rzeszowie oraz mgr inż. Bolesława Pałac, wiceprezesa Oddziału Rzeszowskiego i Członka Zarządu Głównego SEP.
Wspólne inicjatywy będą obejmowały organizowanie praktyk i staży studenckich oraz konkursów, prezentacji i szkoleń. Wsparcie będzie też dotyczyć działalności studenckiej, w tym w szczególności działalności kół naukowych oraz inicjatyw sportowych i wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Politechnikę Rzeszowską i Stowarzyszenie Elektryków Polskich.
- Umowa daje nam ramy do bardziej otwartej współpracy z uczelnią. Będziemy oficjalnie występować do rektora z pewnymi inicjatywami np. w zakresie organizacji konferencji. Bardzo zależy nam również na rozwijaniu koła studenckiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich PRz, które będzie oficjalnie naszym reprezentantem na uczelni – wyjaśnia mgr inż. Bolesław Pałac, wiceprezes Oddziału Rzeszowskiego.
Barbara Kopeć dodaje, że usankcjonowanie działalności SEP na uczelni umożliwi również realizację projektów i pozyskanie środków na ich realizację.
- Nasza wieloletnia współpraca z SEP układa się bardzo dobrze. Wielu pracowników Politechniki jest członkami stowarzyszenia i zasiada we władzach oddziału rzeszowskiego, a także w organach centralnych. W ubiegłym roku z sukcesem wspólnie zorganizowaliśmy 34. Międzynarodową Konferencję Ochrony Odgromowej ICLP’2018. W wydarzeniach organizowanych przez SEP uczestniczą także koła naukowe naszej uczelni – mówi dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej.