Podstrona: Światowy Dzień Architektury / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Światowy Dzień Architektury

2023-06-30 , red.  Beata Walicka-Góral
Światowy Dzień Architektury

Już w sobotę 1 lipca 2023 r. na Rynku w Rzeszowie odbędzie się Światowy Dzień Architektury. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu, które przybliży świat architektury i pozwoli spojrzeć na Rzeszów z zupełnie nowej perspektywy. Wydarzenie organizowane jest przez Koło Naukowe Architektury Miejsc Społecznych działające na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej wraz z SARP oddział Rzeszów i  Podkarpacką Okręgową Izbę Architektów RP.

Co? Gdzie? O której?

Rynek w Rzeszowie – start, meta

10:00–12:30. Archi-GRA – gra miejska organizowana przez Studentów Koła Naukowego Architektury Miejsc Społecznych

Siedziba SARP, Rzeszów, ul. Rynek 8

13:15. Rozdanie nagród – konkurs „Dyplom Inżynierski Roku”

13:30. Rozdanie nagród – Archi-GRA"

13:45. Ogłoszenie konkursu „Pomysł na Archi-wydarzenie”

Galeria r_z, ul. 3 Maja 16

15:00–15:45. Prezentacja założeń do konkursu na Bibliotekę Miejską

16:00–17.00. Wolne spotkanie z architektem miasta Rzeszowa Januszem Sepiołem

17:00. Rozdanie nagród – konkurs „Pomysł na Archi-wydarzenie”

17:15. Integracja Środowiska Architektonicznego w Galerii r_z

Archi-GRA

Studenckie Koło Naukowe Architektury Miejsc Społecznych specjalnie na to wydarzenie przygotowało dla wszystkich zainteresowanych kreatywną grę miejską pt. „Archi-GRA”. Gra jest idealną okazją do spędzenia aktywnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Niezależnie od wieku czy doświadczenia każdy może wziąć w niej udział i znaleźć coś interesującego dla siebie. Podczas gry uczestnicy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę o architekturze, zgłębić historię miasta oraz rozwijać zdolności dedukcyjne i logiczne przez odkrywanie ukrytych skarbów miasta, rozwiązywanie zagadek związanych z architekturą i odkrywanie sekretów miejsc.

Zwycięskie trzy drużyny Archi-GRY otrzymają nagrody rzeczowe o łącznej wartości 2000,00 zł, których głównym sponsorem jest Politechnika Rzeszowska: 1. nagroda – tablet SAMSUNK Galaxy Tab A8 10.5 plus książka Architektura Rzeszowa", 2. Nagroda – głośnik JBL Flip Essential 2 oraz książka „Architektura Rzeszowa”, 3. nagroda – słuchawki JBL Tune oraz książka „Architektura Rzeszowa”.

Poza „architektonicznymi podchodami” organizatorzy przygotowali także wiele innych atrakcji oraz spotkań z interesującymi gośćmi. Informacje o wydarzeniu znajdziecie na stronie wydarzenia i Studenckiego Koła Naukowego Architektury Miejsc Społecznych