Podstrona: Studenci Politechniki Rzeszowskiej wygrali Hackathon PekaoCoders / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Studenci Politechniki Rzeszowskiej wygrali Hackathon PekaoCoders

2019-05-23
Studenci Politechniki Rzeszowskiej wygrali Hackathon PekaoCoders

Zespół "High Data 9" wygrał rzeszowską edycję Hackathonu PekaoCoders, która w dniach 17-19 maja odbyła się na Politechnice Rzeszowskiej. W zwycięskiej drużynie było trzech studentów Politechniki Rzeszowskiej: Urszula Cupryś, studentka finansów i rachunkowości, Łukasz Kutyła, student zarządzania oraz Mateusz Juszczyk, student lotnictwa i kosmonautyki PRz. W zwycięskim zespole byli także Piotr Guziak i Herman Cherniajev, studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Hackathon PekaoCoders w Rzeszowie to czwarty z ośmiu maratonów programowania na uczelniach wyższych w całej Polsce, podczas których uczestnicy w interdyscyplinarnych zespołach pod czujnym okiem grupy mentorów mierzą się z wyzwaniami z pogranicza branży finansowej i big data.

Wyzwanie, które miało przed sobą pięć drużyn uczestniczących w zawodach dotyczyło wykorzystania i komercjalizacji danych z terminali płatniczych udostępnianych przez Bank Pekao S.A.

Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe, możliwość wzięcia udziału w płatnym programie stażowym, a także udział w dwudniowych warsztatach, podczas których przygotowywać się będą do wielkiego finału w Warszawie jesienią 2019 roku.

Drugie miejsce wywalczyła drużyna "Helikopter w Ogniu" w składzie: Karol Wiater, Jacek Ciuba, Piotr Knapik, Wojciech Czekirda (studenci informatyki  Politechniki Rzeszowskiej) oraz Mikołaj Bator i Marek Wójcik.

Na podium znalazł się również zespół "Unicorn Charlie" w składzie: Andrii Koval, Nazar Varnava, Oleksander Martsinkovsky oraz Vladyslav Potapov.

Najmłodszy zespół składał się z uczniów technikum Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy.

Drużyny, które opracują najciekawsze rozwiązania zakwalifikują się do wielkiego finału, który odbędzie się na przełomie listopada i października w Warszawie. Pula nagród finansowych w całym cyklu wydarzeń to ponad 90 tysięcy złotych.