Podstrona: Ruszyła rekrutacja uzupełniająca / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Ruszyła rekrutacja uzupełniająca

2020-09-08
kategoria: Nauka
Ruszyła rekrutacja uzupełniająca

To szansa dla tych, którzy nie wybrali jeszcze swojego kierunku studiów. Na kandydatów czekają 454 miejsca.

7 września br. rozpoczęła się dodatkowa rekrutacja na następujące kierunki studiów stacjonarnych pierwszego stopnia:

• biotechnologia,
  • budownictwo,
  • elektrotechnika,
  • energetyka,
  • inżynieria chemiczna i procesowa,
  • inżynieria materiałowa,
  • inżynieria medyczna,
  • inżynieria środowiska,
  • inżynieria środków transportu,
  • matematyka,
  • mechanika i budowa maszyn (na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa),
  • mechanika i budowa maszyn (na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym w Stalowej Woli),
  • zarządzanie i inżynieria produkcji (na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym w Stalowej Woli),
  • technologia chemiczna

oraz na studia w języku angielskim na kierunkach:

• biotechnologia,
  • budownictwo,
  • elektrotechnika,
  • inżynieria chemiczna i procesowa,
  • mechatronika,
  • zarządzanie.

Rejestracja kandydatów w Systemie Internetowej Rekrutacji potrwa do 30 września br.

Do 14 września trwa również nabór na studia stacjonarne i niestacjonarne drugiego stopnia, a do 30 września na studia niestacjonarne pierwszego stopnia. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji są dostępne na stronie rekrutacja.prz.edu.pl.

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji na studia pierwszego stopnia na rok akademicki 2020/2021. Politechnika Rzeszowska oferowała kandydatom 2790 miejsc na 30 kierunkach studiów pierwszego stopnia (w tym na siedmiu kierunkach w języku angielskim) na siedmiu wydziałach.

Spośród 16 422 tegorocznych maturzystów na Podkarpaciu ponad 4500 osób wyraziło chęć studiowania na Politechnice Rzeszowskiej. W Systemie Internetowej Rekrutacji (SIR) do chwili obecnej zarejestrowało się ponad 7200 kandydatów.

Jak co roku, wiele kierunków studiów cieszyło się dużym zainteresowaniem. Najwięcej chętnych (w przeliczeniu na jedno miejsce) na studia stacjonarne pierwszego stopnia zgłosiło się na: finanse i rachunkowość (7,2 osoby), zarządzanie (6,98 osoby), bezpieczeństwo wewnętrzne (6,13 osoby), logistyka (5,98 osoby), automatyka i robotyka (5,36 osoby), geodezja i planowanie przestrzenne (5,18 osoby), informatyka (5,18 osoby), inżynieria farmaceutyczna (4,3 osoby).