Podstrona: Przedstawiciele Politechniki Rzeszowskiej w Radzie Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2020-01-16 , red.  PCI
kategoria: Nauka

15 stycznia odbyło się I Plenarne Zebrania Przedstawicieli Laboratoriów współpracujących w ramach Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących (PSLBiW) działającej przy Podkarpackim Centrum Innowacji. W zebraniu uczestniczyli przedstawiciele 30 laboratoriów, którzy uchwalili regulamin oraz wybrali Radę Sieci Laboratoriów na czele z przewodniczącym i członkami rady oraz Zespół Koordynujący.

Rada PSLBiW została wybrana na 2-letnią kadencję. Na Przewodniczącego powołano dr. inż. Grzegorza Bajorka, prof. PRz z Katedry Konstrukcji Budowlanych Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej.  Członkiem Rady została m.in. dr hab. inż. Beata Mossety – Leszczak,  prof. PRz z Wydziału Chemicznego PRz.

W składzie Zespołu Koordynujący znalazł się dr inż. Lucjan Janas,  prof. PRz, z Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury, a Koordynatorem działalności PSLBiW z ramienia Podkarpackiego Centrum Innowacji został jej twórca i organizator – dr inż. Roman Tabisz z Wydział Elektrotechniki i Informatyki.

Podkarpacką Sieć Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących stanowi obecnie 45 laboratoriów zgłoszonych do współpracy na podstawie odpowiednich POROZUMIEŃ. Jest to  zorganizowana, działająca zgodnie z postanowieniami uchwalonego regulaminu, platforma interdyscyplinarnej współpracy profesjonalistów zajmujących się badaniami naukowymi a także oceną zgodności materiałów, podzespołów, wyrobów oraz ekosystemów.

Głównym celem tej współpracy jest doskonalenie kompetencji laboratoriów, pomoc w uzyskiwaniu akredytacji oraz podejmowanie i realizacja wspólnych projektów. Sieć jest strukturą otwartą i każde laboratorium, które będzie zainteresowane tego rodzaju współpracą może włączyć się do tej struktury podpisując POROZUMIENIE z Podkarpackim Centrum Innowacji.