Podstrona: Projekt Informatyzacja Medyczna Seniorów / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Projekt Informatyzacja Medyczna Seniorów

2020-09-21 , red.  Anna Worosz
Projekt Informatyzacja Medyczna Seniorów

19 września br. odbyło się pilotażowe spotkanie seniorów dla obecnych lub emerytowanych pracowników Politechniki Rzeszowskiej w wieku 55+ zorganizowane w ramach programu „Informatyzacja Medyczna Seniorów”. Projekt jest realizowany przez Centrum Medyczne Medyk w ramach Stowarzyszenia „Podkarpacki Klaster Zdrowia i Profilaktyki” we współpracy z Politechniką Rzeszowską. Ma on na celu opracowanie standardu umiejętności informatycznych niezbędnych do poruszania się w podstawowym obszarze e-medycyny, w tym m.in. obsługi Internetowego Konta Pacjenta, rejestracji online, odbioru wyników badań online czy e-wizyt lekarskich.

Uczestników przywitał prof. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. studenckich Politechniki Rzeszowskiej, który przypomniał rolę i znaczenie seniorów w życiu społecznym, instytucjonalnym oraz w środowisku akademickim. O tym, jak radzić sobie z opieką medyczną, telefonami, komputerem, rejestracją do lekarza, receptami czy skierowaniami, zwłaszcza w okresie pandemii, mówił Stanisław Mazur, internista, kardiolog, prezes CM Medyk. Lekarz rodzinny CM Medyk Beata Nowicka-Strączyk wygłosiła prelekcję „Jak żyć, aby wolniej się starzeć”. Do korzystania z możliwości technologicznych zachęcał Mariusz Gąsiorek-Tatarski, przedstawiciel Samsunga.

Kolejnym etapem będą warsztaty z praktycznego wykorzystania narzędzi mobilnych. Warsztaty dla seniorów poprowadzą m.in. studenci Politechniki Rzeszowskiej.