Podstrona: Program stypendialny DAAD / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Program stypendialny DAAD

2021-04-23 , red.  Marta Jagiełowicz
Program stypendialny DAAD

Program stypendialny DAAD jest skierowany do doktorantów oraz młodych naukowców z polskich uczelni. Umożliwia on pobyt badawczy na uczelni wyższej lub w innym instytucie naukowym w Niemczech.

W ramach programu przyznawane są m.in. takie świadczenia, jak: comiesięczne stypendium, ubezpieczenie – od odpowiedzialności cywilnej, zdrowotne, od następstw od nieszczęśliwych wypadków, ryczałt na podróż. Stypendium trwa od jednego do sześciu miesięcy. Termin składania wniosków mija 30 kwietnia br.

DAAD przyznaje stypendia na pobyty studyjne i naukowe w Niemczech. Przegląd możliwości finansowania i wyszukiwarka programów stypendialnych pomogą dopasować stypendium do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Wszystkie dodatkowe informacje dostępne są na stronie: Stypendia dla doktorantów i młodych naukowców | DAAD Polska.