Podstrona: Pracownicy Wydziału Elektrotechniki i Informatyki we władzach Polskiego Towarzystwa Informatycznego / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2020-07-02

W dniu 27 czerwca 2020 na XIII Zjeździe Delegatów Polskiego Towarzystwa Informatycznego (PTI) zostały wybrane władze naczelne Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz członkowie Rady Naukowej.

Do Prezydium Zarządu Głównego PTI został wybrany dr inż. Marek Bolanowski, prof. PRz, który będzie odpowiedzialny za wsparcie działań w obszarze nauki oraz za kwestie związane z informatyzacją. Dr inż. Andrzej Paszkiewicz, prof. PRz został wybrany na członka Rady Naukowej PTI.

Polskie Towarzystwo Informatyczne to najstarsza polska organizacja, która zrzesza profesjonalistów z branży informatycznej. Działa na rzecz tegoż środowiska, a także otoczenia społecznego i gospodarczego. W ramach działalności statutowej Polskie Towarzystwo Informatyczne wypowiada się w  imieniu skupionego wokół niego środowiska w najistotniejszych kwestiach związanych z informatyzacją, prowadzi działalność certyfikacyjną oraz rzeczoznawczą. Organizuje także szereg konferencji, spotkań i warsztatów tematycznych, mających na celu podnoszenie kompetencji oraz integrację specjalistów IT. Działa również na rzecz zwiększenia ogólnych umiejętności cyfrowych w społeczeństwie. PTI posiada sieć 13 oddziałów regionalnych.

Po raz pierwszy w historii Zjazd Delegatów Polskiego Towarzystwa Informatycznego odbył się w formie zdalnej a same obrady i głosowania przebiegły bardzo sprawnie.

Więcej informacji na temat działalności Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz Rady Naukowej PTI można znaleźć na stronach: https://pti.org.pl/ oraz http://rn.pti.org.pl/

Serdecznie gratulujemy.