Podstrona: Podkarpacie dla biznesu - konferencja ZUS na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Podkarpacie dla biznesu - konferencja ZUS na Politechnice Rzeszowskiej

2019-01-31
Podkarpacie dla biznesu - konferencja ZUS na Politechnice Rzeszowskiej

Politechnika Rzeszowska była gospodarzem V edycji ogólnopolskiej konferencji "Podkarpacie dla biznesu", która odbyła się pod hasłem „W świetle zmieniających się przepisów”. Konferencję zorganizował rzeszowski Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie. Wydarzenie odbyło się przy wsparciu instytucji administracji publicznej oraz pracodawców. Spotkanie otworzył rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Tadeusz Markowski.

W czasie konferencji dyskutowano o zmianach w przepisach prawa pracy i bhp, o elektronicznych zwolnieniach lekarskich, a także o E-akta czyli przepisach, które ułatwią przechowywanie akt pracowniczych dotyczących pracowników i zleceniobiorców i obniżą koszty związane z ich przechowywaniem. Mówiono także o najnowszych zmianach przepisów dotyczących działań leżących w kompetencjach prezesa UOKiK, projekcie nowego prawa zamówień publicznych. Poruszono również temat dotyczący prawa pracy w oświacie 2018/2019 – w tym zatrudnienia na podstawie Karty Nauczyciela.

Prelekcję zatytułowaną „Staże zawodowe dla studentów Politechniki Rzeszowskiej szansą na pozyskanie wykwalifikowanych pracowników” wygłosił dr Sławomir Stec, dyrektor Centrum Transferu Technologii Politechniki Rzeszowskiej.

Celem konferencji było przekazanie najważniejszych i najnowszych informacji dotyczących możliwości wsparcia przedsiębiorców przez administrację publiczną, organizacje prywatne i uczelnie wyższe.

Przedsiębiorcom porad udzielali m.in. przedstawiciele Podkarpackiego Centrum Innowacji, Państwowej Inspekcji Pracy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Izby Administracji Skarbowej, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Urzędu Zamówień Publicznych, Stowarzyszenia Ochrony Pracy, Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa.