Podstrona: PGE Obrót S.A. w Radzie Gospodarczej Wydziału Zarządzania / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

PGE Obrót S.A. w Radzie Gospodarczej Wydziału Zarządzania

2020-01-23 , red.  Piotr Cyrek
PGE Obrót S.A. w Radzie Gospodarczej Wydziału Zarządzania

Robert Choma, Prezes Zarządu PGE Obrót, spółki z Grupy Kapitałowej PGE i największego sprzedawcy energii w Polsce dołączył do Rady Gospodarczej Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza. Będzie członkiem grupy zrzeszającej liderów biznesu, aktywnie wspierających wartościowe projekty naukowe.

Głównym celem Rady Gospodarczej działającej na Wydziale Zarządzania jest stworzenie praktycznej platformy doradczej przy kształtowaniu wysokiej jakości dorobku naukowego, unowocześnianie procesów dydaktycznych, jak również wskazanie obszarów biznesowych, w których rozwoju nauka może pomóc.

- To duże wyróżnienie i zaszczyt, że jako przedstawiciel PGE Obrót, spółki zajmującej się w Grupie PGE sprzedażą energii elektrycznej do ponad 5 milionów klientów w całej Polsce, mam możliwość aktywnego uczestnictwa w projektach naukowych inicjowanych przez najlepszą uczelnię na Podkarpaciu. Szczególnie, jeśli pozwalają one na współpracę naukowo - badawczą oraz wymianę wiedzy i doświadczeń z najlepszymi praktykami biznesu. Taka symbioza nauki i biznesu jest nieodzownym kierunkiem w rozwoju gospodarczym - mówi Robert Choma, prezes zarządu PGE Obrót, posiadający długoletnie i szerokie doświadczenie w sprawowaniu nadzoru nad spółkami prawa handlowego i jednostkami samorządowymi.

- Tego typu współpraca stwarza możliwości realizacji wspólnych projektów w obszarze badań naukowych - podkreślił dr hab. inż. Mariusz Oleksy, prof. PRz, prorektor ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką.

Dr hab. Marcin Jurgilewicz, prof. PRz, dziekan Wydziału Zarządzania PRz zauważył, że - rozwój współpracy z PGE Obrót wpisuje się w profil kierunków studiów oraz odpowiada na potrzeby studentów.

Z kolei dr hab. Mariusz Ruszel, prof. PRz, prodziekan ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką WZ PRz dodał, że - istnieje wiele możliwości realizacji wspólnych projektów, biorąc pod uwagę potencjał obydwóch stron.

W spotkaniu uczestniczył również dr Marek Magniszewski, prodziekan ds. kształcenia WZ PRz.