Podstrona: Nowe wydanie Gazety Politechniki / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Nowe wydanie Gazety Politechniki

2020-05-08
Nowe wydanie Gazety Politechniki

W numerze 3–4/2020 „Gazety Politechniki” zamieszczono informację dotyczącą wyboru rektora Politechniki Rzeszowskiej oraz zaprezentowano sylwetkę rektora-elekta dr. hab. inż. Piotra Koszelnika, prof. PRz. Opublikowano także artykuły na temat jubileuszu 95-lecia urodzin prof. Stanisława Kusia, prac nad rozwiązaniami pomocnymi w walce z koronawirusem oraz pierwszego w Polsce lekkiego statku powietrznego napędzanego przez hybrydowy zespół napędowy wykorzystujący ogniwa paliwowe zasilane wodorem.

W tym wydaniu znalazły się ponadto artykuły dotyczące m.in. Platformy edukacyjnej „Partnerstwo dla Uczelni", studenckiej strefy wypoczynku i cichej nauki dla studentów Wydziału Chemicznego, szkolenia z technologii wirtualnej rzeczywistości, przedstawicieli WZ na XIII Forum Europa–Ukraina czy działalności Związku Nauczycielstwa Polskiego na naszej uczelni. Opublikowano także relacje z konferencji naukowej „Dydaktyka chemii” oraz seminarium „Wybrane problemy chemii”, a także obszerny wywiad z prorektorem ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką dr. hab. inż. Mariuszem Oleksym, prof. PRz.

W części poświęconej nauce można przeczytać interesujący artykuł „Koronawirus – broń stworzona przez człowieka czy wytwór natury?”. Swoimi wrażeniami z pobytu na studiach we Włoszech i Portugalii w ramach programu Erasmus+ podzieliły się z Czytelnikami studentki Wydziału Chemicznego oraz Wydziału Zarządzania.

Sporo miejsca poświęcono działalności studentów. Zamieszczono artykuły na temat kolejnej już edycji inicjatywy Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej, jaką jest projekt „Pogotowie sesyjne PRz”, Seminarium Naukowego „Turystyka i zarządzanie XXI wieku” oraz kolejnego zjazdu Forum Uczelni Technicznych. Opisano także udział naszych sportowców
w Akademickich Mistrzostwach Polski w snowboardzie.

Zapraszamy do lektury i zachęcamy do publikowania na łamach naszej gazety.

Redakcja „Gazety Politechniki”