Podstrona: Mistrzostwa Europy Seniorów z udziałem studentów PRz / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Mistrzostwa Europy Seniorów z udziałem studentów PRz

2017-06-21 , red.  Artur Polakiewicz
Mistrzostwa Europy Seniorów z udziałem studentów PRz

Rzeszowscy skoczkowie do wody – reprezentanci Polski, a jednocześnie studenci Politechniki Rzeszowskiej – wrócili właśnie po ciężkich zmaganiach z Mistrzostw Europy Seniorów w Skokach do Wody, które odbywały się 12–18 czerwca br. w Kijowie. Ich starty fani dyscypliny mogli oglądać w TVP SPORT.

Zawodnicy z Rzeszowa walczyli z najlepszymi skoczkami Starego Kontynentu. Andrzej Rzeszutek, student WZ, zakwalifikował się do serii finałowej w konkurencji trampoliny 1-metrowej. Ostatecznie zajął 9. miejsce. Kacper Lesiak, student WBMiL, wywalczył finał z trampoliny 3-metrowej. W końcowym rozrachunku był 12. Nasi studenci startowali również w skokach synchronicznych (7. miejsce). Ich koleżanka klubowa 18-letnia Kaja Skrzek dwukrotnie zakwalifikowała się do finału – z 1 m i z 3 m.

Wyniki są godne zauważenia, tym bardziej że skoczkowie nie mają obecnie w Rzeszowie bazy treningowej. Ciężko pracują, szlifując formę przed zbliżającymi się lipcowymi mistrzostwami świata w Budapeszcie i sierpniową uniwersjadą w Tajpej.

Więcej o skokach do wody na stronach rzeszowskiej sekcji: http://skokidowody.stalrzeszow.eu/.

Gratulujemy!

Sławomir Wolski