Podstrona: Międzynarodowa konferencja READ / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Międzynarodowa konferencja READ

2020-06-05
kategoria: Nauka
Międzynarodowa konferencja READ

W dniach 21-23 października 2020 r. w Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się Międzynarodowa Konferencja „READ 2020 (Research and Education in Aircraft Design)”. Organizatorami wydarzenia są Katedra Awioniki i Sterowania Politechniki Rzeszowskiej oraz Wydział Energetyki i Inżynierii Lotniczej Politechniki Warszawskiej.

Podczas konferencji można będzie zaprezentować wyniki naukowe, które zostaną następnie opublikowane.

Tematyka konferencji obejmuje między innymi:
- awionika, systemy sterowania, układy pomiarowe;
- budowa statków powietrznych;
- zespoły napędowe;
- technologie wytwarzania;
- materiały wykorzystywane w lotnictwie;
- prawo, przepisy i regulacje lotnicze.

Oficjalnym językiem konferencji jest język angielski.

Ze względu na złożoną sytuację epidemiczną zostały wydłużone terminy nadsyłania zgłoszeń i artykułów na konferencję. Szczegóły w załączniku i poniżej:

15 marca 2020 r.  - rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń
12 lipca 2020 r. - termin przyjmowania zgłoszeń
2 sierpnia 2020 r. - powiadomienie o zaakceptowaniu zgłoszeń
2 sierpnia 2020 r. - termin rejestracji udziału w konferencji
13 września 2020 r. - termin płatności
4 października 2020 r. - termin nadsyłania pełnych artykułów
21-23 października 2020 r. - termin konferencji

Zgodnie z wieloletnią tradycją podczas konferencji zostanie zorganizowany konkurs na najlepszy artykuł z dziedziny lotnictwa dla młodych naukowców (w wieku poniżej 35 lat). Więcej informacji o konkursie można będzie wkrótce znaleźć na stronie konferencji: http://read.edu.pl/

Seminarium organizowane jest co dwa lata jako ogólne forum wymiany informacji o postępach w badaniach inżynierii kosmicznej. Niepowtarzalny charakter seminarium wynika z jego koncentracji na edukacji inżynierii lotniczej i włączeniu jurorskich sesji studenckich. Przez lata seminarium podróżowało po różnych krajach i miastach Europy. W 2020 roku READ po raz pierwszy poprowadzi Politechnika Rzeszowska.