Podstrona: International Day na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

International Day na Politechnice Rzeszowskiej

2019-03-13
International Day na Politechnice Rzeszowskiej

Jesteś studentem Politechniki Rzeszowskiej i planujesz przez semestr studiować za granicą albo wyjechać na praktykę do jednej z europejskich firm – 18 marca przyjdź na International Day. Wydarzenie odbędzie się o godzinie 17:30 w auli V-2. Organizatorem jest Dział Współpracy Międzynarodowej Politechniki Rzeszowskiej.

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane uczelnie partnerskie, z którymi Politechnika Rzeszowska współpracuje od lat. Stypendyści programu Erasmus+ i studenci zagraniczni zaprezentują uczelnie partnerskie, zachęcając tym samym do udziału w programie.

Pracownicy Działu Współpracy Międzynarodowej PRz poinformują zainteresowanych o terminach rekrutacji i warunkach wyjazdu na studia lub praktykę w ramach programu Erasmus+. Na spotkaniu będą obecni także studenci z Ukrainy i Wietnamu, którzy stanowią liczną reprezentację na Politechnice Rzeszowskiej.

- Liczymy, że spotkanie promujące wielokulturowość i aktywność studencką spotka się z pozytywnym odbiorem i zainteresowaniem. Warto skorzystać z okazji i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, o których nie ma mowy w folderach i przewodnikach – zaprasza Edyta Ptaszek, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej Politechniki Rzeszowskiej.

Obecnie Politechnika Rzeszowska ma podpisane umowy z 74 uczelniami wyższymi w 25 krajach europejskich oraz z 11 uczelniami poza UE, w Brazylii, Gruzji, Kazachstanie i na Ukrainie.