Podstrona: Dr inż. Bogusław Dołęga powołany do Prezydium Rady / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Dr inż. Bogusław Dołęga powołany do Prezydium Rady

2019-11-08
kategoria: Nauka
Dr inż. Bogusław Dołęga powołany do Prezydium Rady

Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego Uchwałą nr 125/2019 z dnia 10 października 2019 r. dokonała wyboru dr. inż. Bogusława Dołęgi, przedstawiciela reprezentatywnych organizacji związków zawodowych do składu Prezydium Rady.

Dr inż. Bogusław Dołęga jest pracownikiem Katedry Awioniki i Sterowania Na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz członkiem Rady Uczelni PRz. W sierpniu 2019 r. został także powołany do zespołu doradczego do oceny wniosków o przyznanie stypendiów ministra dla studentów i wybitnych młodych naukowców.

Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest instytucją przedstawicielską środowiska szkolnictwa wyższego i nauki. Rada wyraża z własnej inicjatywy opinie w sprawach dotyczących szkolnictwa wyższego, nauki, kultury i oświaty; może również zwracać się w tych sprawach do organów władzy publicznej, jednostek naukowych i uczelni o udzielenie wyjaśnień i informacji.