Podstrona: Akcja „Drukujemy dla medyków!” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Akcja „Drukujemy dla medyków!”

2020-04-06
Akcja „Drukujemy dla medyków!”

W obliczu pandemii koronawirusa pasjonaci druku 3D, a wśród nich doktorantka Wydziału Chemicznego mgr inż. Dominika Czachor, połączyła siły z Podkarpackim Centrum Innowacji, Stowarzyszeniem Informatyka Podkarpacka oraz HugeTECH i wspólnie przystąpili do produkcji przyłbic ochronnych, które następnie zostaną bezpłatnie przekazane na rzecz podkarpackich szpitali. Dzięki tej inicjatywie lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, a także inne służby, które znalazły się na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem otrzymają zabezpieczenie, które poprawi ich bezpieczeństwo.

W pierwszych dniach akcji organizatorzy otrzymali wielkie wsparcie od całej społeczności Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej, dzięki czemu mogli zakupić niezbędne materiały do produkcji, w postaci filamentu PET-G oraz filii PET.

W ciągu niespełna dwóch tygodnia trwania akcji, której koordynatorem na Podkarpaciu jest mgr inż. Dominika Czachor udało się wyprodukować i dostarczyć ponad 10 tys. przyłbic.

Wśród jednostki, które otrzymały wsparcie znalazły się:

✔Szpitalny Oddział Ratunkowy, Lwowska, Rzeszów,
✔Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, Rzeszów,
✔Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego, Mielec,
✔Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie,
✔Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Przeworsku,
✔Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio, Przemyśl,
✔Szpital Miejski im. Jana Pawła II Rycerska 4, Rzeszów,
✔Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie,
✔Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu,
✔Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SPZOZ w Sanoku - Sanok, Lesko, Ustrzyki Dolne,
✔ Szpitalny Oddział Ratunkowy Sanok, Lesko.

Organizatorzy akcji udowodnili, że dysponują wiedzą, zapleczem technicznym i ludźmi zaangażowanymi w projekt. Potrzebują jednak środków na zakup materiałów m.in. filamentów PET-G i folii PET.

Produkcję przyłbic ochronnych dla szpitali z naszego regionu można wesprzeć finansowo przekazując wpłaty na konto:

Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka
Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów

Numer konta: 25 9162 0000 2001 0012 3767 0001
Tytuł przelewu „NA MATERIAŁY”